У оквиру изложбе „Особе” представљене су три серије радова: радови засновани на делу Малевича и њихова обрада; серијал са дигиталним измишљеним ликовима, аватарима за друштвене мреже; као и портрети стварних људи, прерађени у ауторском стилу. Све три серије обједињује дигитални формат и пикселизација, која ствара својеврсни филтер, границу са материјалним светом, светом фотографске документације.
Изложба „Особе” је друга изложба у низу* која има за циљ разумевање себе кроз креативност, психологију и настанак лингвистичких неуронских мрежа, кроз саморефлексију и интроспекцију. Модерно дигитално доба нуди нам живот подељен на офлајн и онлајн простор, а дигитална уметност је пре онлајн естетика. Појам „персона“ ми је занимљив као феномен који нам омогућава да остваримо могућност конструисања дигиталне слике одвојено од стварне, кроз самопрезентацију на друштвеним мрежама или кроз сопствену креативност. При томе се често ослањамо на то какав желимо да наш идеални, имагинарни гледалац — наш „други“ — буде.
Израз „одећа у сусрету” у пиксел уметности је прилика да се уз помоћ полуапстрактне технике обликовања квадрата створи слика „далеког брода”, читљива само силуетом која не садржи непотребне информације и стога више подсећа на маску него на стварну особу. Можемо замислити овог лика и прожети га сопственим значењима. Малевичево дело, посебно његова серија „Сељаци“, постала је полазна тачка за стварање минималистичких слика пиксела. Његов приступ идеализованим сликама ми је близак по својој једноставности и сажетости. Али што више детаљизирамо слику, више информација добијамо о особи и ближе се њеном правом ја.
*Прва изложба „Дјетињство“ одржана је 24. октобра у Будви (Бечићи) и била је посвећена унутрашњем дјетету.